Voor wie een beetje houdt van het bezoeken van nieuws-sites, weblogs en andere informatieve sites op internet, zal het misschien opvallen dat je erg veel geconfronteerd wordt met negatief nieuws. Net als in de gemiddelde journaaluitzending wordt je overspoeld door allerlei ellende, rampen, ziektes, dood en verderf. Voor wie daar eens even geen zin in heeft, en liever wat zinnig, zinvol, prettig, positief en praktisch nieuws tot zich wil nemen, breng eens een bezoekje aan de website www.zinfo.nl die is opgericht door de journalist Robbert Zoon (foto).
Op Zinfo.nl vind je nieuws over de dingen die wél goed gaan en informatie over onthaasten, zingeving en praktisch idealisme. Ook belicht Zinfo.nl de actualiteit: kritisch maar oplossingsgericht. Tevens is Zinfo.nl de initiatiefnemer van de Nationale Goed Nieuwsdag. Voor de fans, abonneer je maar meteen op de nieuwsbrief. En mocht je deze site vergeten om tussen je favorieten te zetten, je vindt hem zo terug tussen het rijtje bloggers, rechts op Knappers.nl.
PS: de Nationale Goed Nieuwsdag is dit jaar op vrijdag 7 november !
Schrijven of filmpjes plaatsen op internet kun je puur voor jezelf doen, maar ook voor het grotere geheel. Webloggers, podcasters en videocasters, maar ook professionele media vragen 15 oktober aandacht voor de armoede in de wereld. Tijdens deze tweede Blog Actiedag worden bloggers van over de hele wereld aangemoedigd om vanuit hun eigen perspectief hun licht te laten schijnen op dat complexe onderwerp. Ga voor meer informatie naar http://blogactionday.org Het doel van deze actie is om op één dag duizenden verschillende visies en meningen over armoede te laten zien, op duizenden websites en weblogs. De initiatiefnemers hopen dat hier ideeën, plannen en acties uit voortvloeien waardoor meer bewustzijn ontstaat over armoede in de wereld. Vorig jaar werd de eerste Blog Actiedag georganiseerd, waarbij het milieu centraal stond. Op die dag deden ruim 20.000 bloggers mee en werden meer dan 23.000 artikelen geschreven over het milieu. Voor de actiedag van dit jaar hebben zich inmiddels al meer dan 4.500 bloggers aangemeld, die gezamenlijk meer dan 9 miljoen lezers bereiken. (Dit nieuws was eerder te lezen op www.happinez.nl en op www.zinfo.nl )
WakkerMaker. Gelooft niet alles wat hij denkt!